Przejdź do treści
Strona główna » BLOG HISZPAŃSKI » Jak uczyć się hiszpańskiego z książek?

Jak uczyć się hiszpańskiego z książek?

Jak uczyć się hiszpańskiego z książek?​

Jaka jest najlepsza książka do samodzielnej nauki języka hiszpańskiego? Czy w ogóle taka istnieje? No dobrze, a czy warto uczyć się hiszpańskiego? Czy zastanawiasz się, czy znajomość tego języka może Ci się kiedyś przydać?

Czytanie po hiszpańsku to bardzo dobry sposób na powtórkę gramatyki i zapamiętanie nowych słówek. Więc książki będą doskonałym wsparciem, kiedy już uczymy się hiszpańskiego w szkole, korzystamy z jakiejś platformy do nauki języka, lub mamy lekcje z nauczycielem.

Czytanie po hiszpańsku może być dobrą metodą nauki, gdy chcemy zrozumieć fabułę książki i szukamy znaczenia słów w słowniku. Często taki słowniczek jest już w książkach do nauki hiszpańskiego, ale możemy też sprawdzać znaczenie słów czy zwrotów korzystając z Tłumacza Google lub z Chata GPT. Mózg łatwo przyswaja nowe słówka, gdy przekonamy go, że są one nam potrzebne. Nie ma chyba lepszego argumentu, żeby go przekonać do nauki hiszpańskiego niż ten, że chcemy zrozumieć fabułę, gdyż ciekawość rozwoju sytuacji bohatera nie da nam spokoju, dopóki nie poznamy zakończenia.

Przyjemność z czytania często związana jest z naszym poziomem znajomości języka, jednak kontekst i ciekawa fabuła mogą być magicznym narzędziem do doskonalenia naszych umiejętności. Dobrze jest wiedzieć, co warto czytać po hiszpańsku, nawet jeśli jeszcze daleko nam do swobodnych konwersacji.

Sprawdź nasze propozycje i wybierz dla siebie najlepszą książkę do nauki hiszpańskiego, albo wybierz cały pakiet 🙂

Jeśli jednak masz wątpliwości, czy znajomość hiszpańskiego jest Ci potrzebna, przeczytaj kolejny nagłówek.

Jak uczyć się hiszpańskiego z książek?

Czy hiszpański jest potrzebny?

Hiszpański to niezwykle ujmujący język. Jego piękno i melodyjność potrafią oczarować każdego. Każde słówko wydaje się być napełnione radością, co sprawia, że nauka staje się przyjemnością. Podobieństwa do polskiego ułatwiają zrozumienie i zapamiętywanie nowych słów, co dodatkowo motywuje do dalszego uczenia się. 

Hiszpański nie tylko może stać się Twoją pasją, ale także źródłem rozwoju osobistego. Znajomość tego języka otworzy Ci drzwi do satysfakcjonujących podróży po krajach hiszpańskojęzycznych a może do czegoś więcej, może otworzy przed Tobą możliwości zawodowe i kariery.

Ze znajomością hiszpańskiego możesz swobodnie porozumiewać się z ludźmi w wielu krajach, co jest szczególnie przydatne podczas podróży do Hiszpanii, gdzie znajomość angielskiego nie zawsze jest wystarczająca. Hiszpanie oraz mieszkańcy innych krajów latynoskich wcale nie są tacy chętni do nauki angielskiego, więc nauka hiszpańskiego to inwestycja w przyszłość, pełna możliwości i nowych przygód. 

Hiszpania to piękny i barwny kraj, a my Polacy bardzo chętnie wybieramy go jako cel podróży wakacyjnych. Coraz częściej także rozważamy możliwość zamieszkania tam na stałe.

Najlepsze podręczniki do hiszpańskiego​?

Gdybyśmy napisali Ci, że te, polecane do nauki w szkole, jaka będzie Twoja reakcja? Bardzo często uczniowie wzdrygają się na ich wspomnienie, bo znane są z nauczania nieprzydatnych na co dzień słówek i wyrażeń w mało interesujący sposób.  Dlatego opracowaliśmy własne książki, które pomagają nam nauczycielom w nauczaniu hiszpańskiego a naszym kursantom w przyswojeniu tego języka. 

Poszukując odpowiedzi na pytanie, jakie książki po hiszpańsku czytać, warto najpierw ocenić nasz poziom języka hiszpańskiego i wybierać lektury odpowiednie do naszych umiejętności. Istotne jest, aby dobierać lektury zgodne z naszym poziomem, ponieważ tylko wtedy czytanie staje się prawdziwą przyjemnością. Tematyka także ma duże znaczenie – interesujące nas treści sprawiają, że lektura staje się bardziej angażująca. Dodatkowe materiały, takie jak słowniki, pytania kontrolne czy ćwiczenia leksykalne, jeszcze bardziej ułatwiają naukę i zapamiętywanie nowych słów.

Książki napisaliśmy w przystępnym języku dopasowanym do konkretnego poziomu zaawansowania. Na polskim rynku coraz więcej tego typu książek jest dostępnych. Przedstawiamy nasze propozycje książek, które zostały opracowane przez nauczycieli języka hiszpańskiego i mają za zadanie ułatwić nie tylko naukę, ale także podsumować Twoją wiedzę z danego poziomu. Nasze książki będą doskonałym narzędziem dla uczniów uczących się języków obcych, a także narzędziem wspierającym pracę nauczycieli hiszpańskiego.

Sprawdź nasze propozycje i wybierz dla siebie najlepszą książkę do nauki hiszpańskiego, albo wybierz cały pakiet 🙂

Książka po hiszpańsku dla początkujących. Poziom A1

 
Książka „Ana Lucía Cambia la Vida” stanowi doskonałą propozycję dla osób rozpoczynających naukę języka hiszpańskiego. Dzięki niej już po kilku godzinach nauki będziesz w stanie czytać i rozumieć teksty w tym języku. W procesie nauki istotne jest, aby naturalnie zapamiętywać zwroty, słownictwo i inne elementy języka. Ta książka została specjalnie dostosowana do tego celu i wspiera efektywny proces nauki!
 

Książka po hiszpańsku dla początkujących. Poziom A1

Książka dedykowana dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z językiem hiszpańskim, niezależnie od wieku. Jej fabuła wciągnie Was i zaskoczy nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Będziecie nie tylko obserwatorami, ale także uczestnikami niezwykłych przygód. Staniecie się bohaterami uwikłanymi w niezwykłe przygody. Spróbujcie, czy dacie radę wyjść z opresji! Jeśli pragniecie doświadczyć niezapomnianej przygody escape roomowej bez wychodzenia z domu, ta książka spełni Wasze marzenia.

Książka po hiszpańsku. Poziom A2-B1

“Ana Lucía a la vuelta de la esquina” to kolejna pasjonująca historia Anny Lucii, która podejmuje decyzję o przeprowadzce do Krakowa ze względu na problemy z obecnymi współlokatorami. Planuje zamieszkać u swojej przyjaciółki Viktorii, ale szybko okazuje się, że nie będzie to możliwe. Musi zatem samodzielnie poszukać mieszkania. Podczas tej podróży towarzyszą jej liczne przygody.

Książka ta przeznaczona jest dla osób, które chcą poszerzyć swoje umiejętności języka hiszpańskiego oraz są zainteresowane są tematyką wynajmu nieruchomości. Będziesz mieć okazję nauczyć się słownictwa związanego z wynajmem mieszkania, zrozumieć istotę umowy najmu, jak również wyćwiczyć tłumaczenie zdań związanych z różnymi aspektami poszukiwania mieszkania. Klucz do ćwiczeń znajduje się na końcu książki, co pozwoli czytelnikowi na samodzielne sprawdzenie swoich postępów w nauce.

Książka po hiszpańsku. Poziom A2-B1

“Ana Lucia i Majowie” to fascynująca opowieść zarówno edukacyjna, jak i pełna humoru, dedykowana każdemu, kto kocha podróże i poznawanie nowych kultur.

Podczas czytania tej książki, poznasz różnice między językiem hiszpańskim używanym w Hiszpanii, a tym który jest używany w Meksyku. Dzięki ciekawej i wciągającej historii utrwalisz nowe słownictwo w języku hiszpańskim związane z podróżą. Trudniejsze wyrażenia i kolokwializmy znajdziesz w słowniczku dostępnym na końcu książki. Dodatkowo, nauczysz się podstawowych zagadnień gramatycznych, w tym zestawienia czasów przeszłych, oraz sprawdzisz swoje umiejętności poprzez ćwiczenia z kluczem.

Książka po hiszpańsku. Poziom A2-B2

Ucz się nowych słów i zasad języka hiszpańskiego w różnych sytuacjach. W kolejnej części historii Ana Lucia musi kupić nowy samochód i myśli o wyborze samochodu elektrycznego, dlatego przeprowadza testy.

Ana wybiera się w podróż ze swoimi przyjaciółmi, ale gdzie? To będzie niespodzianka!

W książce znajdziesz:

  • Popularne hiszpańskie zwroty używane w codziennych sytuacjach.
  • Słownik hiszpańsko-hiszpański na końcu każdej strony.
  • Pełne wyjaśnienie czasu przypuszczającego (subjuntivo) wraz z praktycznym zastosowaniem.
  • Seria zadań do  ćwiczeń z kluczem odpowiedzi.

Książka po hiszpańsku. Poziom B1-B2

“La biblioteca del misterio” to hiszpański kryminał, który zaprasza Cię do małej miejscowości, gdzie tajemniczo znika bibliotekarz. Ta wciągająca opowieść łączy przyjemność czytania z nauką hiszpańskiego, oferując niesamowite przygody i okazję do utrwalenia słownictwa. Książka jest przeznaczona głównie dla zaawansowanych uczniów i nauczycieli. 

Na końcu znajdziesz krótkie wyjaśnienie użytych konstrukcji czasowników w trybie przypuszczającym. Odkryj sam/a, co stało się z zaginionym bibliotekarzem w tej fascynującej opowieści.

Wybierz swoją książkę do nauki hiszpańskiego. Możesz też wybrać pakiety książek i zaoszczędzić na zniżce za pakiet. 

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments