Przejdź do treści

JAK SAMODZIELNIE NAUCZYĆ SIĘ HISZPAŃSKIEGO OD PODSTAW

JAK SAMODZIELNIE NAUCZYĆ SIĘ HISZPAŃSKIEGO OD PODSTAW

Nauka języka obcego od podstaw może wydawać się przytłaczająca, ale z właściwym podejściem i strategią staje się łatwiejsza i bardziej efektywna. Oto kluczowe kroki, które pomogą Ci skutecznie nauczyć się hiszpańskiego od podstaw:

1. Zacznij od alfabetu i wymowy

Pierwszym krokiem w nauce hiszpańskiego jest nauka alfabetu i zasad wymowy. Hiszpański alfabet różni się nieco od polskiego, a znajomość poprawnej artykulacji dźwięków ułatwi późniejszą naukę słownictwa i gramatyki. Alfabet hiszpański składa się z 27 liter: 26 liter takich jak w alfabecie angielskim, plus dodatkowa litera “ñ”. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na litery, które mogą wydawać się znajome, ale mają inne brzmienie niż w języku polskim. Na przykład, litera “j” wymawiana jest jak polskie “h”, a “v” brzmi podobnie do “b”.

Znajomość poprawnej artykulacji dźwięków pozwala na precyzyjne i zrozumiałe formułowanie słów, na przykład, hiszpańskie “r” wymawia się z mocnym, drżącym dźwiękiem, szczególnie gdy znajduje się na początku słowa lub jest podwójne (“rr”).

2. Poznaj podstawowe zwroty i słownictwo

Po opanowaniu alfabetu i wymowy, kolejnym krokiem jest nauka słów. Warto zacząć od najbardziej podstawowych i użytecznych, takich jak nazwy dni tygodnia, miesięcy, liczebniki, a także zwroty przydatne w codziennej komunikacji.

Ucząc się najpopularniejszych zwrotów powitalnych, pożegnalnych, grzecznościowych oraz słownictwa z kluczowych kategorii, takich jak liczby, kolory, rodzina, jedzenie itp. Zbudujesz solidne podstawy do swobodnej komunikacji w języku hiszpańskim.

3. Skoncentruj się na gramatyce

Gramatyka hiszpańska może wydawać się skomplikowana, jednak jest logiczna i systematyczna. Zrozumienie struktury zdania, czasów gramatycznych oraz koniugacji czasowników pozwoli tworzyć poprawne i złożone wypowiedzi. Zacznij od nauki czasu teraźniejszego, a następnie przechodź do czasów przeszłych i przyszłych, stopniowo poszerzaj wiedzę o rodzajniki, zaimki i podstawowe struktury zdaniowe.

4. Słuchaj i powtarzaj

Ćwicz rozumienie ze słuchu i wymowę, słuchając nagrań native speakerów i powtarzając za nimi. Pomoże Ci to przyswoić naturalny akcent i intonację języka hiszpańskiego. Kupując dostęp do platformy z kursem języka hiszpańskiego, przy każdej lekcji będziesz mieć okazję do posłuchania poprawnej wymowy.

Powtarzanie słówek pozwoli Ci zapamiętać nowe słownictwo, a rozwiązywanie interaktywnych testów i gier pomoże Ci utrwalić słówka i zdania poznane podczas lekcji. Raz w miesiącu otrzymasz zaproszenie do uczestniczenia w konsultacjach i konwersacjach z nauczycielem języka hiszpańskiego.

platforma do nauki hiszpańskiego od podstaw

Kurs hiszpańskiego od podstaw
na platformie

5. Czytaj i pisz regularnie

Regularne ćwiczenia w czytaniu i pisaniu po hiszpańsku pomogą Ci utrwalić słownictwo, gramatykę i ortografię. Zaczynaj od prostych tekstów, a stopniowo przechodź do bardziej zaawansowanych. Jeśli szukasz najlepszej książki do nauki języka hiszpańskiego dla początkujących, polecamy Ci książkę napisaną po hiszpańsku Ana Lucia Cambia La Vida, którą będziesz mógł przeczytać już po kilku godzinach nauki hiszpańskiego. Książka w sposób intuicyjny pomoże Ci zapamiętać zdania i słówka.

W każdym rozdziale tej książki dołączono słownik z wyjaśnieniami skomplikowanych terminów i nieregularnych czasowników.  Każda historia kończy się sekcją objaśniającą zastosowanie zasad gramatycznych. Książka jest uzupełniona o materiały wideo dla lepszego zrozumienia. Po omówieniu każdego zagadnienia, możesz aktywnie testować swoją wiedzę za pomocą dołączonych ćwiczeń.

Książka jest idealnym uzupełnieniem kursu języka hiszpańskiego dostępnego na platformie. Jeśli dołączysz do kursantów języka hiszpańskiego dla początkujących, otrzymasz ją bezpłatnie do ściągnięcia w postaci ebooka w wiadomości powitalnej po dokonaniu zakupu kursu na platformie.

Jeśli masz już wiedzę z zakresu A1 ale chcesz przypomnieć sobie podstawy języka polecamy Ci książkę Ana Lucia Cambia La Vida dla utrwalenia swojej wiedzy. Zobacz też pozostałe nasze książki i ebooki do nauki języka hiszpańskiego dla bardziej zaawansowanych.

książki do nauki hiszpańskiego
Najlepsze książki do nauki hiszpańskiego - napisane po hiszpańsku. Od A1 do B2
ebooki do nauki hiszpańskiego po hiszpańsku
Najlepsze ebooki do nauki hiszpańskiego - napisane po hiszpańsku. Od A1 do B2

6. Korzystaj z różnorodnych materiałów

Wykorzystuj interaktywne kursy hiszpańskiego, ucz się z kanałów youtube np. z naszego https://www.youtube.com/@hiszpanski.online, oglądając filmy, czytając książki czy rozwiązując gry w języku hiszpańskim. Jeśli potrzebujesz konwersacji w języku hiszpańskim zapisz się na rozmowy z native speakerami języka hiszpańskiego lub wykup lekcje z nauczycielami hiszpańskiego, więcej o tym poczytaj tutaj – hiszpański online. 

Różnorodne materiały i metody nauki zwiększają zaangażowanie i skuteczność przyswajania wiedzy. Nie musisz tracić czasu na szukanie materiałów do nauki hiszpańskiego, możesz uczyć się z opracowanego przez nas kursu od podstaw na platformie, który w sposób strukturalny i poukładany przeprowadzi Cię od nauki alfabetu i poprawnej wymowy do opanowania języka hiszpańskiego na poziomie A1. Po zdanym egzaminie otrzymasz certyfikat podstawowej znajomości języka hiszpańskiego wydany przez naszą szkołę językową Aventura Espana.

7. Bądź cierpliwy i konsekwentny

Nauka języka od podstaw wymaga czasu i regularnej praktyki. Bądź cierpliwy, konsekwentny i nie zrażaj się początkowymi trudnościami. Z czasem i wytrwałą pracą osiągniesz płynność w hiszpańskim.

Pamiętaj, że nauka języka to proces, a systematyczność i różnorodne metody są kluczem do sukcesu.

PLATFORMA DO NAUKI HISZPAŃSKIEGO

Aby ułatwić Ci naukę języka hiszpańskiego, przygotowaliśmy specjalnie opracowany kurs, który jest dedykowany dla osób na każdym poziomie zaawansowania, szczególnie dla początkujących. Nasz kurs jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z hiszpańskim, a także dla osób, które chcą powtórzyć sobie podstawy tego języka.

Jeśli cenisz sobie możliwość nauki w dowolnym miejscu i czasie i szukasz uporządkowanych materiałów, które krok po kroku wprowadzą Cię od zera do głębszej znajomości hiszpańskiego to ta platforma jest dla Ciebie. Aby zacząć naukę będziesz potrzebować dostępu do internetu i laptopa, możesz uczyć się także na tablecie. 

Na platformie znajdziesz  42 lekcje wideo, które objaśniają gramatykę, prezentują słownictwo tematyczne, przydatne zwroty oraz autentyczne teksty i dialogi. Interaktywne ćwiczenia pomogą Ci utrwalić nowo nabytą wiedzę, a materiały PDF do pobrania dla każdej lekcji pozwolą na powtórki w dowolnym czasie, np. podczas Twojego lotu do Hiszpanii :). Mając dostęp do naszego kursu na platformie, raz w miesiącu otrzymasz zaproszenie na konsultację z nauczycielem, podczas której będziesz mógł zadać dowolne pytanie oraz przeprowadzić konwersację w języku hiszpańskim.

Regularnie aktualizujemy nasz kurs języka hiszpańskiego, abyś miał pewność, że otrzymujesz najświeższe i najciekawsze materiały. Kurs opracowaliśmy na podstawie wieloletniego doświadczenia w nauczaniu, co daje nam pewność ich skuteczności. Dołączając do kursu , otrzymasz  dostęp do naszej społeczności oraz czatu, gdzie możesz zadawać pytania bezpośrednio naszym nauczycielom. Jeśli więc rozpoczynasz naukę hiszpańskiego nasz kurs hiszpańskiego na platformie będzie dla Ciebie idealną propozycją.

CZY WARTO UCZYĆ SIĘ HISZPAŃSKIEGO?

Hiszpański jest drugim językiem ojczystym na świecie pod względem liczby osób nim posługujących się zaraz po języku chińskim mandaryńskim. Jest to również czwarty język pod względem ogólnej liczby użytkowników, z około 595 milionami osób mówiących po hiszpańsku na całym świecie. Hiszpański jest językiem urzędowym w 21 krajach rozsianych na czterech kontynentach, co sprawia, że jest jednym z najbardziej uniwersalnych języków na świecie. Zajmuje trzecie miejsce pod względem używania go w internecie, co świadczy o jego globalnym zasięgu.

Czy warto więc uczyć się hiszpańskiego? Absolutnie tak! Język hiszpański otwiera drzwi do bogatej kultury, historii i literatury a przede wszystkim do bezstresowych podróży do ponad 20 krajów, w których jest on językiem urzędowym. Dla biznesmenów to narzędzie do budowania międzynarodowych relacji i eksplorowania nowych rynków. Dla miłośników sztuki, to sposób na doświadczanie dzieł takich mistrzów jak Goya czy Picasso w oryginale.

Kolejnym argumentem za nauką hiszpańskiego jest fakt, że Hiszpanie ciągle niezbyt chętnie uczą się angielskiego. Tylko 22% Hiszpanów jest w stanie prowadzić biegłą konwersację w języku angielskim, jadąc do Hiszpanii można napotkać trudności w porozumiewaniu się w tym języku. Dlatego warto znać choćby podstawy hiszpańskiego, aby ułatwić sobie poruszanie się w codziennych sytuacjach.

Nauka hiszpańskiego to również inwestycja w umysł. Badania pokazują, że wielojęzyczność poprawia pamięć, koncentrację i zdolności analityczne. Co więcej, hiszpański jest jednym z najłatwiejszych języków do nauki dla osób mówiących po angielsku, dzięki podobieństwom gramatycznym i słownictwu. ¡Vamos! – zacznijmy tę fascynującą podróż już dziś!

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments