Przejdź do treści
Strona główna » BLOG HISZPAŃSKI » Prohibidades y absurdos en España

Prohibidades y absurdos en España

Przyjeżdżasz do Hiszpanii na wakacje? A może już tam mieszkasz? tak czy siak  przeczytanie tego artykułu pomoże ci uniknąć ewentualnych problemów i sprawi, że twój pobyt będzie tak przyjemny, jak to tylko możliwe. Zapraszamy do nauki hiszpańskiego online. Na naszej stronie znajdziesz wiele pomocnych materiałów do nauki. Możesz wykupić kurs dla początkujących na naszej platformie lub zapisać się na kurs hiszpańskiego z nauczycielami naszej szkoły.

W Hiszpanii jest wiele rzeczy, które są zakazane, ale o tym z pewnością nawet większość Hiszpanów nie wie. Niektóre mogą nawet wydawać się „surrealistyczne” lub śmieszne, ale warto o nich wiedzieć, jeśli chcemy uniknąć płacenia grzywny. 

Jesteś ciekawy? Najpierw przeczytaj tekst a następnie rozwiąż quiz po hiszpańsku!

Zakazaną praktyką jest rezerwowanie miejsca na plaży. Dzieje się tak na większości plaż w Hiszpanii. Może się to wydawać dziwne, ale niektóre plaże są tak przepełnione w letnie randki, że niektórzy wstają wcześnie, aby zostawić coś (ręcznik, parasol lub jakikolwiek przedmiot), co sprawia, że myślisz, że to jest ich miejsce i dlatego mają je zarezerwowane w godzinach szczytu.

Na Costa Blanca (Alicante, od Denia do El Pilar de la Horadada) należy pamiętać, że ręcznika, parasola czy krzesła nie można postawić mniej niż 6 metrów od brzegu. To jest odległość regulacyjna, jeśli nie chcesz zostać ukarany grzywną do 3000 euro, tak! 3.000 euro.

Na plażach Teneryfy za zrobienie dziury lub dziury w piasku grozi grzywna w wysokości od 500 do 1500 euro. Masz alternatywę, jeśli lubisz robić rzeźby z piasku na plaży, będziesz musiał poprosić o specjalne pozwolenie.

W Sewilli zabrania się gry w domino lub kości na tarasach barów (jak w Mojácar) zgodnie z rozporządzeniem przeciwko zanieczyszczeniu hałasem, hałasowi i wibracjom, podczas gdy bractwa rociero mogą wystrzeliwać rakiety od 09:00 do 23:00 .To samo rozporządzenie w Sewilli zabrania picia i jedzenia stojąc obok szafek nocnych lub toczenia beczek z piwem po podłodze .W tym samym mieście Sewilli za grzebanie w śmieciach grozi grzywna w wysokości 750 euro. Od 2003 roku było to drobne wykroczenie, teraz, gdy jest większe ubóstwo, stało się to trudniejsze. A może właśnie można jakieś “euro ” wygrzebać?

W Hiszpanii nie możesz nazwać swojego syna Kain, Judasz czy Lenin.

W Bilbao i Vélez spanie w samochodzie jest zabronione .

W procesie o eksmisje w Hiszpanii, jeśli osoba eksmitowana przegra, nie może się odwołać, jeśli bank przegra, może złożyć apelację. 

W Hiszpanii król jest nietykalny. Innymi słowy, gdyby chciał, mógłby nawet zagrać w domino na tarasie baru w Mojacar, żebrać na Puerta del Sol z psem, nazwać swojego syna Lenin lub Judasz.

W Mojácar, Madrycie i Ciudad Real zabrania się biegania, skakania, jazdy na łyżwach i stukania na ulicy lub wewnątrz urbanizacji i domów.W Granadzie i Vélez uprawianie seksu w samochodzie jest zabronione .

zakaz psa

W Madrycie zabrania się żebrania, jeśli masz psa , jeśli nie, jest to legalne oraz jeśli chcesz zostać ulicznym muzykiem musisz zdać egzamin.

Zabronione jest chodzenie bez koszuli . (Valladolid, Barcelona i inne miasta)Karmienie bezpańskich kotów i psów jest zabronione (Vigo, Madryt i inne miasta)Śpiewanie na ulicy jest zabronione (m.in. Madryt, Walencja i Zamora)

Psom nie wolno szczekać w nocy ani podczas drzemki. (Villanueva de la Torre m.in.) Hmm tylko jak to wytłumaczyć psom???

Jest również zabronione mieć mopa na tarasie swojego domu. (Villanueva de la Torre)Czyli u nas nie jest tak źle 😉

Takich zakazów i absurdów jest mnóstwo, te tutaj wymienione to kropla w morzu a Wy  co sądzicie na ten temat? 

Subscribe
Powiadom o

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Fajne!

muy interesante

bardzo ciekawy artykuł. Nie spodziewałam się takich ciekawostek c: